فعال سیاسی اصلاح‌طلب: اینکه در سطوح مختلف کشور می گویند تحریم‌ها اصلا اثری بر زندگی مردم ندارد، درست نیست؛ چرا که مردم آثار این تحریم ها را حس می‌کنند، بعد از اینکه رای ریاست جمهوری در سال ۹۶ گرفته شد شعارها فراموش شد

 

 

نگام ، سیاسی _ در حالی که این روزها مردم ایران نسبت به فشار گرانی و تورم در کشور معترض بوده و قیمت کالاها افزایش تصاعدی داشته است، مقامات ارشد بدون توجه به این موضوع سعی در فرافکنی موضوع داشته و برخی مشکلات را به تحریم ارتباط می دهند و بر برخی مشکلات نیز چشم پوشیده و منکر آن می شوند. به گونه ای که گاه برخی مدعی می شوند که تحریم اثری در زندگی مردم نداشته است.

 

سارا آکالین

 

اما علی تاجرنیا، فعال سیاسی اصلاح‌طلب در این رابطه می گوید: در سطوح مختلف کشور گفته می‌شود تحریم‌ها اصلا اثری بر زندگی مردم ندارد، درست نیست؛ چرا که مردم آثار این تحریم ها را حس می‌کنند.

وی در گفتگو با ایسنا تاکید کرد: در افکار عمومی نگرانی زیادی درباره وضعیت اقتصادی کشور ایجاد شده است. فراموش نکنیم که افکار عمومی نسبت به مدیریت کشور مسئله دارند و نسبت به نوع برخی مدیریت‌ها بی‌اعتماد هستند.

تاجرنیا افزود: مشکلاتی که در کشور وجود دارد؛ بویژه مشکلاتی که در امور اجرایی شاهدش هستیم بیش از تبعاتی بوده که بگوییم فقط ناشی از تحریم‌ها است.

وی ادامه داد: در خود اروپا هم تصور کارشناسان این نبود که به این سرعت فضای جامعه ما از لحاظ اقتصادی دچار مشکل شود. درست است که بخشی از مشکلات ایجاد شده امور تبلیغاتی و روانی است اما بخش مهم آن به عمل کرد بد مدیران اجرایی کشور مربوط می‌شود.

تاجرنیا گفت: اینکه بر استراتژی هایی تاکید می کنیم که طی این چهل سال هم تبعاتش را دیده‌ایم، جای تامل دارد و باید عوض شود. تغییر در این امور فقط هم دست دولت نیست و نگاه حاکمیت باید عوض شود؛ اما به هر حال دولت در این میان نقش ویژه‌ای دارد .

وی در ادامه تصریح کرد: بعد از اینکه رای ریاست جمهوری در سال ۹۶ گرفته شد برخی از شعارها و آرمان‌ها به فراموشی سپرده شد. مهم این است که امروز ببینیم چه قدر در جهت تحقق شعارها حرکت کرده‌ایم.

تاجرنیا گفت: دولت و دولتمردان باید در این میان وقت بیش‌تری بگذارند؛ چراکه مردم به خوبی تشخیص می دهند چه کسانی در حال خدمت به مردم هستند و چه کسانی جای مدیران با کفایت را اشغال کردند.