بازرسی ویلایی در ترکیه در راستای پرونده خاشقجی / محل امحای احتمالی جسد خاشقجی

 

 

نگام ، بین الملل _ پلیس ترکیه اعلام کرد بازرسی ویلایی در شهر یالووا در شمال غربی این کشور در راستای پرونده قتل روزنامه‌نگار سعودی صورت گرفته است است.

 

این تحقیقات در راستای قتل «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی، صورت می‌گیرد.

پلیس در ادامه تحقیقات خود در خصوص قتل خاشقچی ، بازرسی ویلایی در روستای سامانلی در منطقه ترمال در یالووا را در دستور کار خود قرار داد.

دادستانی استانبول دلیل بازرسی این ویلا در استانبول را که گفته می‌شد با پرونده قتل خبرنگار سعودی مرتبط است، فاش کرد.

به گزارش آناتولی، دادستانی کل استانبول با انتشار اطلاعیه‌ای در خصوص تحقیقات مربوط به قتل «جمال خاشقجی» خبرنگار سعودی، بازرسی یک ویلا در منطقه یالووا را مرتبط با مفقود شدن جسد این روزنامه نگار سعودی عنوان و اعلام کرد.

دادستانی استانبول افزود: «دیدار یکی از مظنونان با نام منصور عثمان ابو حسین در ویلای محل اقامت شهروند عربستان با نام محمد احمد الفوزان در راستای امحای جسد  خاشقجی بوده است.»

در اطلاعیه دادستانی استانبول نوشته شده: «جمال خاشقجی ۲ نوامبر ۲۰۱۸ با نقشه قبلی در کنسولگری عربستان در استانبول از سوی مظنون یا مظنونان خفه شده و جسدش مثله شده است. یکی از مظنونان با نام منصور عثمان ابوالحسین روز قبل از جنایت، با فردی به نام محمد احمد الفوزان تماس برقرار کرده است. این دیدار در راستای امحا/اخفای جسد مثله شده خاشقجی بوده و بدین دلیل فرایند بازرسی با حکم دادگاه از سوی گروه های امنیتی انجام شده است.»

محمد احمد الفوزان در ویلای بازرسی شده اقامت داشته است.

اطلاعیه مذکور همچنین بر اطلاع رسانی در خصوص تحولات این پرونده تاکید کرده است.

 

به گفته یک مقام مطلع ترکیه‌ای تحقیقات پرونده جمال خاشقجی، بازرسان ترکیه‌ای برای کشف جسد این روزنامه‌نگار منتقد روی یک مزرعه دورافتاده در جنوب‌شرق استانبول متمرکز شده‌اند که براساس اطلاعات جدید، یک عامل سعودی مرتبط با این قتل یک روز پیش از آن اتفاق با صاحب آن تماس داشته است.

به گفته یک مقام مطلع ترکیه‌ای تحقیقات پرونده جمال خاشقجی، بازرسان ترکیه‌ای برای کشف جسد این روزنامه‌نگار منتقد روی یک مزرعه دورافتاده در جنوب‌شرق استانبول متمرکز شده‌اند که براساس اطلاعات جدید، یک عامل سعودی مرتبط با این قتل یک روز پیش از آن اتفاق با صاحب آن تماس داشته است.

به نوشته روزنامه واشنگتن پست، مقام‌های ترکیه‌ای پیشتر منصور عثمان محمد أباحسین را که این تماس را گرفته بود، معرفی کردند. او عضو تیم ۱۵ نفره سعودی‌ها بود که اندکی پس از ورود جمال خاشقجی به کنسولگری عربستان در استانبول در تاریخ دوم اکتبر او را کشته و مثله کردند.

این مقام‌ ترکیه‌ای با استناد به گزارشی محرمانه تاکید کرد، اباحسین اول اکتبر از تلفن همراه خودش با صاحب مزرعه بزرگی در منطقه روستایی نزدیک یالوا، در ساحل دریای مرمره تماس گرفت. در این گزارش، صاحب مزرعه یک تبعه سعودی معرفی شده است و درباره محتویات مکالمات آنها مطلبی نیامده است.

باید منتظر بود و دید که آیا این اطلاعات جدید در تحقیقات ترکیه برای کشف بقایای خاشقجی کمکی می‌کند یا خیر. جسد این منتقد سعودی اطلاعات مهمی را درباره نحوه کشته شدن او ارائه می‌کند.