اردوغان: ترکیه و قطر دوست‌ دوران سخت یکدیگر هستند

 

 

نگام ، بین الملل _رجب طیب اردوغان ترکیه و قطر را دوست‌ دوران سخت یکدیگر خواند.

 

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با شیخ تمیم بن حامد امیر قطر دیدار کرد.

اردوغان رئیس جمهور ترکیه با شیخ تمیم بن حامد امیر قطر که برای شرکت در چهارمین اجلاس کمیته عالی استراتژیکی ترکیه – قطر به استانبول آمده است، در کاخ وحدالدین دیدار کرد.

این دیدار که پشت دربهای بسته به روی مطبوعات انجام گردید، نزدیک به ۱.۵ طول کشید.

در این دیدار مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه نیز شرکت داشت.

به گزارش آناتولی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در چهارمین نشست کمیته عالی همکاری استراتژیک میان ترکیه و قطر در استانبول با بیان اینکه ترکیه و قطر دوست‌ دوران سخت یکدیگر هستند، گفت: “مردم ترکیه برای برطرفی محاصره و تحریم‌ها علیه برادران قطری خود بسیار تلاش کرده‌ است. قطر نیز در جریان کودتای ۱۵ جولای در بین کشورهایی که از ترکیه بسیار حمایت کرده‌اند، قرار گرفته است”.

اردوغان در این نشست که با حضور شیخ تمیم بن حمد ال ثانی، امیر قطر در کاخ وحدالدین استانبول برگزار شد، اظهار داشت: “برادران قطری، در ابتدا به شما به خاطر تشریف‌تان به خانه دوم خود خوش‌آمدگو عرض می کنم. در سالگرد چهل و پنجمین روابط دیپلماتیک‌ دو کشور افتخار می کنیم که همکاری مه در سطح بالایی قرار دارد”.

وی با تاکید بر اینکه ترکیه و قطر دوست‌های دوران سخت یکدیگر هستند، تصریح کرد: “ملت ترکیه برای برطرفی محاصره و تحریم‌ علیه برادران قطری خود بسیار تلاش کرده‌ است. قطر نیز در جریان کودتای ۱۵ جولای در بین کشورهایی که از ترکیه حمایت کرده‌اند، قرار دارد. قطر همچنین در قبال اقدامات احتکار‌آمیز علیه اقتصادمان نیز در کنار ما قرار گرفته است. بدین وسیله از دوست وفادار قطر برای حمایت و پشتیبانی آن، از طرف شخص و ملت خودم عرض تشکر می کنم”.

رئیس جمهور ترکیه همچنین درباره دیدار خود با شیخ تمیم بن حمد ال ثانی، امیر قطر نیز گفت: “به دلیل سطحی که روابط دو کشور رسیده است ابراز خورسندی و بر اراده جهت تعمیق همکاری در هر زمینه تاکید کردیم”.