تمجید نماینده مجلس ایران از عملکرد اردوغان در قبال تحریم‌ها

 

 

نگام ، بین الملل _ عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ایران از عمل کرد رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در قبال تحریم‌های اقتصادی واشنگتن علیه آنکارا تمجید کرد.

 

سیدجواد ساداتی‌نژاد، عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ایران ضمن تمجید از عملکرد رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در قبال تحریم‌های اقتصادی واشنگتن علیه آنکارا گفت: «اردوغان در شرایط تحریم، با مردم خود صحبت و اوضاع را تشریح کرد و به مردم گفت که نوسان ارزی چه مشکلاتی را ایجاد می‌کند و انتظارات خودش از مردم را بیان کرد».

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وی با بیان اینکه مردم هر جایی از جهان، کشور خود را دوست دارند، افزود: «مردم ما نیز از این قاعده مستثنی نیستند و حتی می‌توان گفت ملت ایران در ادوار مختلف پایبندی خود به کشور و نظام را نشان داده‌اند».

ساداتی‌نژاد بیان کرد: «جنگ اقتصادی مانند موشکی است که خرج می‌خواهد و خرج آن جنگ رسانه‌ای است که باید با این جنگ نیز مقابله شود. دلیل رفتار مردم ایران در زمان کاهش ارزش پول ملی را باید بررسی کنیم، مشکل ما در اطلاع رسانی بود و هنوز هم در این مسیر نتوانسته‌ایم با حربه دشمن مقابله کنیم».

وی در ادامه علت رفتار مردم کشورش در زمان کاهش نرخ ریال را ناشی از عدم اطلاع‌رسانی از سوی دولت روحانی دانست و گفت: «متاسفانه در ایران پیرامون نوسانات ارزی کسی با مردم صحبت نکرد در حالیکه رئیس جمهور باید به میدان می‌آمد و با مردم گفت‌وگو می‌کرد. وقتی اطلاع رسانی به خوبی صورت نگیرد، دشمنان جای شما را می گیرند و اطلاعات غلط به مردم می‌دهند».

نماینده مجلس ایران مطرح شدن موضوع مقایسه رفتار مردم ایران و ترکیه در زمان تحریم ها را موضوع «ناپسند» دانسته و خاطرنشان کرد که رفتار ایرانی‌ها ناشی از مشکل دولت در اطلاع رسانی و توجیه کردن مردم بوده است.