غلامعلی رجایی : دولت ملک طِلق حسن روحانی نیست/ اختیارات قانونی جهانگیری باید پررنگ‌تر شود/ رئیس‌جمهور حضور اصلاح‌طلبان را در دولت پررنگ‌تر کند / در خیلی از استان‌ها جابه‌جایی‌ها از اصلاح‌طلبان به سوی اعضای جبهه پایداری بوده است

 

 

نگام ، سیاسی _ یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: من اسم دولت را می‌گذارم یک شرکت سهامی که مرکب از پیشتیبانی آیت‌الله هاشمی، جناب خاتمی و خود آقای روحانی بوده است. رئیس‌جمهور باید به این عناصر دقت و حضور اصلاح‌طلبان را در دولت پررنگ‌تر کند.

در چند وقت اخیر انتقادهای اصلاح‌طلبان به حسن روحانی و دولت او افزایش پیدا کرده است و سوال اینجاست که اصلاح‌طلبان و دولت هر یک در قبال یکدیگر باید چه کاری انجام دهند که شکاف بین آن‌ها بیشتر نشود؟ در این باره غلامعلی رجایی فعال سیاسی اصلاح‌طلب معتقد است که جریان اصلاح‌طلبی راس دارد و رئیس جریان اصلاحات آقای خاتمی است قاعدتاً باید در سطح بالا  جلسات بیشتری بین ایشان و رئیس‌جمهور باشد و در سطح پایین هم جریان‌های رسانه‌ای اصلاح‌طلب انتقادهای خود را به دولت داشته باشند.

 

او در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین» افزود: آقای روحانی نباید خیال کند که این دولت ملک طلق خودش است، ایشان با عقبه‌ محدودی که داشتند با کمک جریان اعتدال و اصلاح‌طلب و البته توانایی خودشان رای جمع کرده است.

 

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اظهار کرد: من اسم دولت را می‌گذارم یک شرکت سهامی، که مرکب از پیشتیبانی آیت‌الله هاشمی، جناب خاتمی و خود آقای روحانی بوده است. رئیس‌جمهور باید به این عناصر دقت و حضور اصلاح‌طلبان را در دولت پررنگ‌تر کند.

 

او ادامه داد: این پسندیده نیست که آقای جهانگیری اینگونه که معروف است و ظاهراً هم درست است به عنوان معاون اول نقش کلیدی و تعیین‌کننده‌ای نداشته باشد. معاون اول کسی است که در غیاب رئیس‌جمهور باید بتواند تصمیم بگیرد و اراده خود را به جریان بیاندازد.

 

مشاور رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام اذعان کرد: آقای جهانگیری دو دوره است که در دولت حضور دارد و باید نقش او پررنگ‌ بشد. باید حضور اصلاح‌طلبان و اعتدالیون در دولت از حد آقای جهانگیری فراتر برود.

 

رجایی با اشاره به هزینه‌های که فعالان اصلاح‌طلب در استان‌ها برای انتخاب شدن آقای روحانی پرداختند، تصریح کرد: فعالان استان‌ها ناراحت هستند زیرا بعضی از استانداران حضور نیروهای پایداری را تداوم می‌دهند و یا اینکه آنها را منصوب می‌کنند. در خیلی از استان‌ها جابه‌جایی‌ها از اصلاح‌طلبان به سوی اعضای جبهه پایداری بوده است.

 

این فعال سیاسی اظهار کرد: مطالبات در دو سطح هیأت دولت و دیگری در سطح استان‌هاست و توصیه من به آقای روحانی این است که در کمتر از سه سال دیگر، دولت تمام می‌شود و باید در این مدت بتواند پاسخی به جریان اصلاحات بدهد. امیدوارم که رئیس دولت به مطالبات اصلاح‌طلبان پاسخ درست بدهد.

 

غلامعلی رجایی در پایان گفت: من شنیدم که آقای روحانی به وزرا گفته‌اند که با مجلس هماهنگ باشید اما در عین حال باید اقتدار داشته باشید و نباید همه مسائل وزرا با نمایندگان مجلس بسته شود. بنابراین من فکر می‌کنم این تذکر ایشان به هیأت دولت باید تکرار شود.

✍️ دیدگاه شما 🙏