تاکید دو سناتور آمریکا : بن‌سلمان دستور قتل «خاشقچی» را داده است

 

 

نگام ، بین الملل _ دو سناتور آمریکایی به صورت جداگانه تاکید کردند که دستور قتل خاشقچی توسط بن سلمان داده شده است.

 

 

سناتور آمریکایی: بعد از نشست با رئیس سیا مطمئن شدم بن سلمان مسئول قتل خاشقچی است

 

سناتور ارشد آمریکایی پس از نشست توجیهی با رئیس سیا گفت اطمینان دارد ولیعهد سعودی مسئول قتل روزنامه‌نگار منتقد سعودی است.

«لیندسی گراهام»، سناتور ارشد آمریکایی پس از نشست توجیهی با «جینا هاسپل»، رئیس سیا گفت اطمینان دارد که «محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی مسئول قتل جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی است.

به نوشته سناتور «لیندسی گراهام» گفته که پیش از جلسه توجیهی با رئیس سیا بر این باور بوده که محمد بن‌سلمان مسئول قتل خاشقچی است. او گفت این جلسه را در حالی ترک کرده که اطمینان بالایی دارد که باور او درست بوده است.

«باب کورکر»، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنا هم که در این جلسه حاضر بوده گفته در صورتی که جلسه مذکور جلسه دادگاه می‌بود محمد بن سلمان را فوراً بابت این قتل مجرم می‌شناخت.

 

بن‌سلمان دستور قتل «خاشقچی» را داده است

 

 

شفقنا- رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا تصریح کرد: من فکر می‌ کنم بن‌سلمان دستور قتل «خاشقچی» را داده است.

«باب کورکر» رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا امروز سه‌شنبه در واکنش به قتل منتقد ریاض در کنسولگری سعودی در استانبول اعلام کرد: هیچ واکنشی نشان داده نشده و اتفاقی که با گذشت زمان می‌ افتد این است که رهبرانی مانند او (محمد بن سلمان ولیعهد سعودی) فکر می‌ کنند می‌ توانند از مسئولیت قتل مخالفانشان طفره بروند.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا در این خصوص گفت: ببینید خواه او (بن‌سلمان) دستور قتل را داده باشد یا خیر- که من فکر می‌ کنم خودش این دستور را داده- مسئولیت این امر بر عهده او است؛ چون این قتل توسط سازمانی انجام شده که وی ریاستش را بر عهده داشته است.

✍️ دیدگاه شما 🙏