نایب رییس مجلس: در ایران “تملق گویان” را تحویل گرفته و طلایی مردان را تحویل نمی گیرند برون داد رفتار ما این است که جوانان خوب ایرانی در کشور نمی‌مانند

نگام ، سیاسی _ مسعود پزشکیان، نایب رییس مجلس کشور در انتقادی تند از توجه مسئولان ایرانی به “تملق گویان” و بی توجهی به متفکران تصریح کرد طلایی مردان کشور را تحویل نگرفته بلکه عده‌ای تملق گو را تحویل می‌گیریم، اظهار داشت: در کشور شخصی که حرف غیر کارشناسی را نمی‌پذیرد و به دنبال حرف علمی است، تحویل نمی‌گیرند.

سارا آکالین 

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، او در ادامه تاکید کرد: برون داد رفتار ما این است که جوان خوب ایرانی در کشور نمی‌مانند چرا که ما تحویلشان نمی‌گیریم.

او با طرح سوالی مبنی بر اینکه چرا جوانان ایرانی با این علم و مهارت از کشور می‌روند؟، افزود: چرا به این جوانان میدان نمی دهیم؟ باور مسئولان کشور اگر بر این قرار بگیرد که تمام هستی برای علم بوده و علم برای مهارت بوده جوانان ما به خارج نمی‌روند.

پزشکیان که در مراسم افتتاحیه مسابقات روبوکاپ آسیا اقیانوسیه در جزیره کیش سخنرانی می کرد با بیان اینکه اگر علم از عمل خارج شود بالندگی وجود ندارد، گفت: ما در دانشگاه‌ها با یک بحران مواجه هستیم که دانشگاه‌ها را توسعه داده و اکنون با ظرفیت خالی مواجه شدیم.

نایب رییس مجلس کشور، با بیان اینکه کیش نقشه راهبردی ندارد و باید کیشی بسازیم که در منطقه بهترین باشد و برای این منظور باید نقشه راهبردی داشته باشد، تصریح کرد:ما باید کشوری داشته باشیم که جوانانمان بمانند و گول شرکت‌های خارجی را نخورند؛ البته تقصیر ماست که تحویلشان نمی‌گیریم اگر تحویل بگیریم از کشور نمی‌روند.

✍️ دیدگاه شما 🙏