۲هزار و ۱۰۰ تومن سهم هر ایرانی از غرامت ویلموتس!

محکومیت فدراسیون فوتبال ایران در پروند شکایت مارک ویلموتس سرمربی سابق و بلژیکی تیم ملی موضوعی بود که قابل پیش بینی بود و متاسفانه فیفا ایران را در این پرونده هم محکوم کرد. حالا فدراسیون فوتبال ۳۰ روز مهلت دارد تا غرامت ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار یورویی ویلموتس را بپردازد یا پرونده را به دادگاه عالی ورزش ارجاع دهد. غرامت ویلموتس که شاید سنگین ترین غرامت ورزش ایران باشد با یوروی ۲۷ هزار تومانی بیش از ۱۶۸میلیارد تومان می شود و ضربه ای شدید به منافع ملی و بیت المال است. به عبارتی مثل این است که هر ۸۰ میلیون ایرانی ۲هزار و ۱۰۰ تومان کنار بگذارد تا با مجموع آن بتوان غرامت مربی بلژیکی را داد.

طالقانی: وکلای پرونده چیزی به جز اتفاق رخ داده می‌گفتند/ اگر طلب ویلموتس را به موقع می‌دادند این اتفاق می‌افتاد؟

عبدالکاظم طالقانی عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال به خبرنگار فارس گفت: باید در ابتدا به حکم صادره اعتراض کنیم، چیزی که ما از وکلا می‌شنیدیم مسئله دیگری بود اما حالا اتفاق دیگری رخ داده است.

باید روشن و موشکافی شود که چه اتفاقاتی رخ داده است. مطمئنا این نفرات قضایا را پیگیری می‌کنند اما تصمیمات در کشور ثالث اتخاذ می‌شود.

باید به این موضوع رسیدگی شود که وقتی ۸ ماه پول این مربی پرداخت نشده طبیعتا چنین اتفاقاتی ممکن بود رخ دهد. معمولا مربیان خارجی برای دریافت پول خود چنین پیگیری‌هایی انجام می‌دهند اما آنهایی که به فدراسیون فوتبال تضمین داده بودند کمک می‌کنند، چرا این کار را نکردند؟

اگر مطالبات ویلموتس به موقع پرداخت می‌شد او چطور می‌توانست به فیفا شکایت کند؟ نیاز است به رای اعتراض کنیم و نتیجه بگیریم حتی اگر لازم باشد با افراد حقوقی قوی‌تر و اگر هم لازم است همین نفرات از پرونده ایران دفاع کنند باید به آنها کمک کرد.