۶ ماه از «دستور مهم» رئیسی گذشت؛ کارخانه قند یاسوج کماکان تعطیل است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_خبرگزاری ایلنا گزارش داده است که کارخانه قند یاسوج، شش ماه پس از دستور ابراهیم رئیسی برای احیای آن، این کارخانه کماکان تعطیل است و ۳۰۰ کارگر قراردادی این کارخانه بیکار هستند.

این کارخانه از سال ۹۵ تعطیل بود و اسفند سال ۹۹ ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس قوه قضاییه به یاسوج سفر کرد و رسانه‌های داخل ایران از «دستور مهم» او برای احیای این کارخانه خبر دادند. در جریان سفرهای استانی سال گذشته ابراهیم رئیسی که با شعار حمایت از تولید صورت می‌گرفت، اخبار متعددی درباره دستورات او برای رونق و جهش تولید منتشر شد که درباره نتایج نهایی اغلب این دستورات گزارشی منتشر نشده است.

خبرگزاری ایلنا گزارش داده است که در ماه‌های گذشته سهامدار کارخانه قند یاسوج یعنی بانک تجارت تاکنون «هیچ اقدامی» انجام نداده است و «برخلاف دستور دستگاه قضایی کشور عمل می‌کند».

ارزش این کارخانه در سال گذشته هزار میلیارد تومان برآورد شده بود. بر اساس این گزارش، ستاد اجرایی فرمان امام، نهاد اقتصادی وابسته به دفتر رهبر جمهوری اسلامی قصد خریدن این کارخانه را دارد. محمد مخبر، رئیس این ستاد، در حال حاضر معاون اول ابراهیم رئیسی است.