۷زندانی سیاسی در زندان‌های ارومیه و اردبیل اعتصاب غذا کردند؛ زندانیان سیاسی به قرنطینه منتقل و از حق تماس تلفنی محروم شده‌اند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_به گزارش منابع حقوق بشری، هفت زندانی سیاسی محبوس در زندان‌های ارومیه و اردبیل در اعتراض به شرایط زندان و احکام ناعادلانه قضایی دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

به گزارش هرانا، شاکر بهروز و کیهان مکرم نبی، دو زندانی سیاسی در زندان ارومیه، اعتصاب غذا کرده‌اند. شاکر بهروز در اعتراض به نگهداری طولانی‌مدت در سلول انفرادی در دوره بازداشت و صدور حکم ناعادلانه اعدام علیه خود اعتصاب کرده و دلیل اعتصاب غذای کیهان مکرم انبی نیز اعتراض به عدم اجرای قانون کاهش مجازات در مورد پرونده خود است.

همچنین گزارش شده پس از آنکه عباس لسانی، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی اردبیل، در اعتراض به عدم رعایت اصل تفکیک جرایم و انتقال زندانیان جرایم خشن به محل نگهداری زندانیان سیاسی دست به اعتصاب غذا زد چهار زندانی سیاسی دیگر این زندان نیز در حمایت از او اعتصاب غذا کرده‌اند.

از بین این چهار فعال ترک یوسف کاری روز شنبه اعتصاب غذا کرد و مهرداد شیخی، علی واثقی و رضا واثقی روز یکشنبه دست به اعتصاب غذا زدند.

عباس لسانی در مهرماه ۹۸ توسط دادگاه تجدید نظر استان اردبیل به ۱۵ سال حبس تعزیری (۱۰ سال قابل اجرا) و ۲ سال تبعید به شهر یزد محکوم شد.