اردوغان: ترکیه در مبارزه با تروریزم به حمایت از پاکستان ادامه خواهد داد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامرئیس جمهور ترکیه در دومین روز از دیدارهایش در پاکستان، در نشست مشترک مجالس ملی و سنای پاکستان سخنرانی کرد

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اظهار داشت، ترکیه در مبارزه با  تروریزم به حمایت از پاکستان ادامه خواهد داد. 

اردوغان در دومین روز از دیدارهایش در پاکستان، در نشست مشترک مجالس ملی و سنای پاکستان سخنرانی کرد. 

اردوغان با تاکید بر اینکه “یاری ها و فداکاری های ملت پاکستان در طول جنگ استقلال را فراموش نکرده ایم. اکنون نیز کشمیر برای ما فرقی از چاناک قلعه ندارد.” افزود: کسانی که گویا مدافع دموکراسی و حقوق بشر بودند، برای نجات تروریست ها آستین ها را بالا زدند. ولی پاکستان در این مبارزه بحق (عملیات چشمه صلح)، به شکلی استوار در کنار ترکیه جای گرفته است.

اردوغان ضمن اشاره به اینکه از پاکستان که در جلسات کارگروه اقدام مالی تحت فشار سیاسی قرار می گیرد حمایت خواهند کرد گفت، در مبارزه با تروریزم به حمایت از پاکستان ادامه خواهیم داد. 

رئیس جمهور ترکیه با ارزیابی تحولات در شهر ادلب سوریه تصریح کرد: تنها چیزی که در ادلب به دنبال آن هستیم، جلوگیری از مرگ ۴ میلیون انسان مظلوم زیر بمب‌های بشکه‌ای است.

اردوغان افزود: هدف اصلی ترکیه در هر نقطه ای که درگیری وجود دارد، از لیبی گرفته تا یمن، توقف خونریزی، تخریب، ظلم و اشک می باشد. 

اردوغان به طرح به اصطلاح صلح خاورمیانه آمریکا واکنش نشان داده و گفت: گامی که بین آقای ترامپ و نتانیاهو در خصوص قدس برداشته شده و به عنوان “طرح صلح قرن” ارائه گردید، یک پروژه اشغالگری است.

رئیس جمهور ترکیه با اشاره به مسئله کشمیر نیز گفت، مسئله کشمیر باید بر پایه عدالت و حقانیت حل و فصل شود. 

رجب طیب اردوغان در چارچوب دیدارهایش در پاکستان در نشست کاری ترکیه-پاکستان نیز شرکت خواهد کرد. 

سپس با عمران خان نخست وزیر پاکستان دیدار دوجانبه ای انجام خواهد داد. 

در اجلاس شورای عالی همکاری استراتژیک، روابط بین ترکیه و پاکستان با تمامی جوانب مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و گامهای لازمه برای توسعه همکاری ها بررسی خواهد شد. 

اردوغان و عمران خان در کنفرانس مطبوعاتی مشترک در برابر دوربین ها قرار خواهند گرفت.