اردوغان: خواهان تقویت همکاری‌ها با دولت جدید ‌آمریکا هستیم

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ رجب طیب اردوغان٬ رئیس جمهور ترکیه در یک پیام ویدئویی که برای مراسم افتتاحیه کانال تلویزیونی کمیته راهبردی ملی تُرک-آمریکا فرستاد، اظهار داشت: «ارتباط عاملان پشت پرده حمله به کنگره آمریکا با گروه تروریستی ی.پ.گ/پ.ی.د روشن شد. حمله به کنگره آمریکا، بار دیگر روشن ساخت که تروریسم دشمن دموکراسی و همچنین بشریت است».


رئیس جمهوری ترکیه تصریح کرد: «با یک چشم انداز بلند مدت می‌خواهیم همکاری خود با دولت جدید آمریکا را بر اساس اصل برد-برد تقویت کنیم و معتقدیم که منافع مشترک ترکیه و آمریکا نسبت به اختلاف نظرهای مان بیشتر است».


اردوغان با اشاره به اینکه رخدادهای چند وقت اخیر روابط دوستانه ترکیه-آمریکا را با چالش جدی مواجه کرده افزود: «از همه متحدان‌مان به‌ویژه پس از حمله خائنانه تروریستی در هفته گذشته که در آن ۱۳ نفر از شهروندان ما به شهادت رسیدند، انتظار موضع گیری واضحی داریم. جایی برای هیچ یک از قاتلان خونخوار داعش، پ.ک.ک، فتو و ی.پ.گ در آینده کشورمان و منطقه وجود ندارد».

وی افزود: برای کشوری که مدعی دموکراسی و آزادی است، یک تناقض بزرگ در قبال حمایت از کودتاچیان وجود دارد. از متحدان خود در ناتو انتظار داریم از ترکیه برای مقابله با گروه تروریستی پ.ک.ک حمایت کنند، در عمل و گفتار چیزی از آنها مشاهده نمی‌کنیم.

✍️ دیدگاه شما 🙏