امضای آیین نامه جدید ریاست جمهوری آمریکا از سوی ترامپ

پایگاه خبری / تحلیلی نگامحکومت آمریکا بمنظور افزایش ظرفیت مبارزه با تروریسم در سطح جهان در ۱۸ امین سالگرد حملات تروریستی ۱۱ ام سپتامبر اقدامات جدیدی را آغاز کرد

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحد آمریکا بمنظور افزایش ظرفیت و حیطه شمول تحریم های این کشور در مبارزه با تروریسم از ۱۱ ام سپتامبر سال ۲۰۰۱ بدین طرف پر محتوا ترین آیین نامه ریاست جمهوری تاکنون را امضا کرد.

حکومت آمریکا بمنظور افزایش ظرفیت مبارزه با تروریسم در سطح جهان در ۱۸ امین سالگرد حملات تروریستی ۱۱ ام سپتامبر اقدامات جدیدی را آغاز کرد.

آیین نامه ریاست جمهوری که با امضای ترامپ بمورد اجرا گذاشته شد، افزایش ظرفیت تحریم های حکومت آمریکا در مبارزه با تروریسم و اعمال این تحریم ها نه تنها بر علیه عناصر تروریستی بلکه نهادها و افراد ثالث حامی این عناصر را مورد هدف قرار می دهد.

ترامپ در این زمینه بیانیه کتبی انتشار داد.

در این بیانیه چنین گفته شد : آمریکا و هم پیمانانش صد در صد خاکهای تحت اشغال داعش در سوریه و عراق را نجات دادند، علاوه بر این شبکه های مالی و عملیاتی سازمان تروریستی داعش ، القاعده و حزب الله را در سطح جهان متلاشی کردند.

وزارت خزانه داری آمریکا بطور همزمان با آیین نامه جدید ریاست جمهوری ، تصمیم خود در مورد اعمال تحریم بر علیه سرکرده گان سازمانهای تروریستی داعش، القاعده ، حماس و ارتش سپاه پاسداران ایران را اعلام کرد.

بموجب بیانیه صادره از سوی وزارت خزانه داری آمریکا ، سازمان موسوم به “Hurras al-Din” که گفته می شود با سازمان القاعده همکاری دارد، به لیست سازمانهای تروریستی جهانی علاوه شده است.

در بیانیه صادره ضمن تاکید بر اینکه آمریکا چنان گذشته ، امروز نیز سازمانهای تروریستی را از نزدیک دنبال خواهد کرد اعلام گردید : آمادگی ها برای اعمال تحریم های جدید ادامه دارد.