جودوکار ایرانی تبعه مغولستان شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، رسانه های ایران اعلام کرده اند که سعید ملایی، جودوکار سابق تیم ملی جودو ایران تابعیت کشور مغولستان را اخذ کرده و در مسابقات آتی جودو با پرچم این کشور مسابقه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ، ملایی پیش از این به دلیل ممانعت مقامات ایرانی از مسابقه با ورزشکار اسرائیلی از تیم ملی ایران جدا شد و ۱۳ آگوست ۲۰۱۹ به آلمان درخواست پناهندگی داد. گفته می شود وی در روزهای اخیر با باتلوگا خالتما، رئیس جمهور و رئیس فدراسیون جودو مغولستان دیدار کرده و پیشنهاد وی برای پیوستن به تیم کشور مغلوستان را پذیرفته است.

همچنین ۲ سپتامبر ماریوس ویزر، رییس فدراسیون بین‌المللی جودو اعلام کرد که مولایی این فدراسیون را در جریان شرایط خود گذاشته و فاش کرده که مقام‌های ایران او را مجبور کرده‌اند با حریف اسراییلی خود مسابقه ندهد و حتی خانواده‌اش را تحت فشار قرار داده‌اند.

کاربران فارسی زبان توییتر نیز با ایجاد هشتگی از این جودو کار حمایت کردند و فدراسیون جهانی جودود در حمایت از جودوکای ایرانی عنوان توییتر خود را به ‘هشتگ من از ملایی حمایت می کنم’ تغییر داده است. ماریوس ویزر همچنین اعلام کرد که یک پروسه قانونی را علیه فدراسیون جودودی ایران آغاز خواهد کرد.