دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی شریف،‌ربات‌کار مشهور جهانی

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ «علی جدبابایی» استاد ایرانی و دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی شریف در سال گذشته میلادی رئیس دپارتمان مهندسی عمران و محیط زیست دانشگاه “ام‌آی‌تی” شد.

جدبابایی در سطح بین‌المللی متخصصی شناخته شده در زمینهٔ کنترل و هماهنگی آرایش‌های چندرباتی، سیستم‌های شبکه شده، و علوم شبکه است.


او یکی از مؤسسین برنامهٔ سینگ در سیستم‌های اجتماعی و شبکه‌ای در مدرسه مهندسی و علوم کاربردی دانشگاه پنسیلوانیا است.


جدبابایی لیسانس خود را از دانشگاه صنعتی شریف و فوق لیسانس و دکترای خود را به ترتیب از دانشگاه‌های نیومکزیکو و مؤسسه فناوری کالیفرنیا دریافت کرده‌است. او پیش از این استاد دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست مؤسسه فناوری ماساچوست MIT در زمینه های تحقیقاتی سیستم‌های پویا و شبکه‌ها بوده است.


«آنانتا چاندراکاسان» رئیس دانشکده مهندسی دانشگاه درباره او می‌گوید: کار علی از رشته‌ها و بخش‌ها فراتر رفته و به همکاری‌های چند دانشگاهی منجر شده است. او اینگونه ادامه می‌دهد که علی علاوه بر خدمت به عنوان یک رهبر در رویکردهای چند رشته‌ای دانشگاه ام‌آی‌تی، به ویژه در درک پویایی شبکه‌های اجتماعی، گسترش فرآیندها، رفتار جمعی و تصمیم‌گیری جمعی در سیستم‌های اجتماعی و فنی، به عنوان یک استاد هم نقش برجسته‌ای داشته است.

به گفته او،‌ حدبابایی بدون شک رئیس بسیار خوبی برای دپارتمان مهندسی عمران و محیط زیست دانشگاه “ام‌آی‌تی” خواهد شد.

جدبابایی از سال ۲۰۱۷ به عنوان دستیار مؤسسه انستیتوی داده، سیستم ها و جامعه (IDSS)، عضو گروه مهندسی عمران و محیط زیست، عضو هیئت علمی MIT ، مدیر مرکز تحقیقات سیستم های فناوری فنی و یک بازرس اصلی در آزمایشگاه سیستم های اطلاعات و تصمیم گیری (LIDS) فعالیت می کند. او سهم اساسی در کنترل مبتنی بر بهینه سازی، هماهنگی چند عامل و اجماع، تصمیم گیری جمعی، علوم شبکه و اقتصاد شبکه داشته است.

✍️ دیدگاه شما 🙏