درخواست گردشگر ایرانی از اردوغان برای ممانعت از جنگ میان تهران و واشنگتن

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، یک گردشگر ایرانی در حضور رئیس‌جمهور ترکیه در جمع مردم استانبول در میدان تقسیم از وی خواست تا مانع وقوع جنگ احتمالی بین ایران و آمریکا شود.

به گزارش آناتولی ، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که روز ۱۲ می جاری برای شرکت در برنامه افطاری شهرداری منطقه بی اوغلو در میدان تقسیم استانبول حضور یافته بود، به خوش و بش با مردم حاضر در خیابان استقلال از جمله گردشگران ایرانی پرداخت.

در این بین، یک گردشگر ایرانی از میان حاضران به معرفی خود پرداخته و از رئیس جمهور اردوغان خواست تا مانع وقوع جنگ احتمالی بین ایران و آمریکا شود.

اردوغان در برخوردی صمیمانه با گردشگران ایرانی به فارسی «تشکر می کنم» و «خداحافظ» گفت و دیگر توریست ایرانی نیز سلام مادرش را به وی رساند.

گفتنی است با تشدید تحریم های آمریکا علیه ایران تنش بین دو کشور در روزهای اخیر افزایش یافته است. آمریکا هفته پیش “برای مقابله با تهدیدات ایران” ناو هواپیمابر جنگی “یواس‌اس آبراهام لینکلن” را به همراه چهار فروند جنگنده بی-۵۲ به منطقه اعزام کرد. 

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرده که یک ناو جنگی دیگر به نام «یواس‌اس آرلینگتون» و همچنین سیستم دفاع هوایی موشکی پاتریوت به خاورمیانه اعزام می‌کند و تحرکات نظام ایران، ارتش و حامیانش را از نزدیک تحت نظر دارد.