سفرهاى قالیباف با ١٧٠ همراه و تیم مستندساز ؛ نظارتى یا انتخاباتى؟

یکی از نشانه‌های بارز تغییر نظر قالیباف و نگاه جدی‌تر او به انتخابات ۱۴۰۰ سفرهای استانی‌اش است.

قالیباف به تازگی اظهار داشته : من در جلسه‌ای خدمت رهبر انقلاب بودم و موارد را خدمت ایشان عرض می‌کردم. ایشان به بنده فرمودند که حتما این سفرهای استانی را، اولویت بدانید و بروید. اساس انقلاب این است که در بین مردم باشید، شرایط سخت مردم را بدانید و مردم در روزهای سخت، مسئولان، مخصوصاً روسای قوا را کنار خود ببینند. رفتن شما به آنها روحیه می‌دهد و باعث می‌شود تا مشکلات آنها را رفع کنید.

سفرهای قالیباف که تحت عنوان «نظارت میدانی» صورت گرفته اتفاقا با پروپاگاندای گسترده اصولگرایان و رسانه‌های‌شان -از صداوسیما تا پایگاه‌های خبری و روزنامه‌های این جریان- همراه بوده است ، آنچنان که طی روزهای گذشته ، وزنامه‌های این جریان که از قضا نماینده‌ هم در پارلمان دارند، از آن به عنوان اقدامی برای حل مشکلات مردم نام برده اند.

‏‌‌‎حال سوال این است که اگر سفرهای قالیباف برای حل و فصل مشکلات مردم و یا همان نظارت میدانی است، چرا باید مثلا در سفر خوزستان او، حدود ۱۷۰ نفر همراه او باشند؟

چرا باید تیمی مستندساز این سفرها را ضبط کنند؟

این چراها کنار نوع رفتارهای قالیباف در جریان سفرهای استانی‌اش که از دید ناظران به محمود احمدی‌نژاد بی‌شباهت نیست، نه‌تنها رسانه‌ها بلکه نمایندگان را نیز به انتقاد از سبک و سیاق رییس مجلس واداشته است.

✍️ دیدگاه شما 🙏