سلیمان سویلو از بازگشت داوطلبانه بیش از ۴۰۰ هزار پناهنده سوری به کشورشان خبر داد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامسخنرانی وزیر کشور در همایش نیروی مامور خدمت ترکیه در سوریه

به گزارش ت رت فارسی، سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه ضمن شرکت در اجلاس سنجش نیروی مامور خدمت ترکیه سوریه در شهرستان آیوالک استان بالیکسیر اعلام کرد: در نتیجه جو امنیتی و صلح آمیز حاصله با عملیات برون مرزی نیروهای مسلح ترکیه، تاکنون ۴۱۴ هزار و ۶۱ پناهنده سوری بطور داوطلبانه به کشور خود باز گشتند.

سویلو تاکید کرد: تمدن‌های پیشرفته قرن بیست و یکم متاسفانه نقش کارگردان و سناریست در تروریسم و ایجاد بی ثباتی در منطقه خاورمیانه را ایفا می‌کنند.

سویلو ضمن اشاره به اینکه ترکیه با عملیات برون مرزی در موازات مبارزه با تروریسم به برقراری جو اعتماد و اطمینان نیز یاری فراوانی کرده‌است چنین گفت: اعمال فشارهای ترکیه برای مبارزه میدانی با سازمان‌های تروریستی ” داعش ـ پ.ک.ک ” و سازمان‌های تروریستی وابسته به آن‌ها، مبارزه با تروریسم در داخل کشور بوضوح نشان داده‌است که امنیت کشورمان در اصل در آن‌سوی مرزهایمان شروع می‌شود. این را به کسانی بازگو می‌کنم که می‌گویند ترکیه در آنجا چه کار دارد؟ به لیبی نیرو اعزام می‌کنیم، در لیبی چه کار داری؟ در سوریه چه کار داری؟ در مدیترانه‌شرقی چه کار داری؟ در عراق چه کار داری؟ ای کاش که در آنجاها هیچ کاری نداشتیم.       

وزیر کشور ترکیه به ارقام جدید سوری‌های پناهنده که به کشورشان بازگشتند اشاره کرده و گفت: در سایه جو امنیتی که با عملیات برون مرزی تامین کردیم، تاکنون ۴۱۴ هزار و ۶۱ پناهنده سوری بطور داوطلبانه به کشورشان بازگشتند.

✍️ دیدگاه شما 🙏