معترضین عراقی خانه های نمایندگان مجلس را به آتش کشیدند

پایگاه خبری / تحلیلی نگاماین حوادث تلفاتی نداشته و نیروهای دفاع مدنی می کوشند آتش‌سوزی را مهار کنند

از آغاز تظاهرات در عراق تا به امروز ۲۵۴ تن کشته شدند.

نمایندگی سازمان ملل متحد در عراق با انتشار گزارشی با عنوان «تظاهرات عراق از ۲۵ اکتبر تا ۴ نوامبر» اعلام کرد: از ابتدای تظاهرات‌ مردم عراق در اول اکتبر امسال تاکنون ۲۵۴ تن جان باختند و هزاران تن دیگر نیز مجروح شدند.

در این گزارش تاکید شده است که از آغاز مجدد این اعتراضات در تاریخ ۲۵ اکتبر تاکنون نیز حداقل ۹۷ تن دیگر کشته شدند.

در این گزارش با اشاره به اینکه هزاران معترض نیز در جریان این اعتراضات مجروح شده‌اند، گفته شد موارد نقض حقوق معترضان در این کشور از سوی سازمان ملل شناسایی شده است.

در ادامه این گزارش با تاکید بر اینکه مورد هدف قرار دادن انسان های غیرمسلح با پرتاب گاز غیرقابل قبول می باشد، چنین آمده است: ۱۶ تن از تظاهرات کنندگان در نتیجه پرتاب گاز از سوی نیروهای پلیس کشته شده اند.

از سوی دیگر اهالی معترض شهرستان الشطر از توابع استان ذی‌قار عراق، منازل ناجی السعیدی، منى الغرابی و زینب الخزرجی نمایندگان سه ائتلاف سائرون، فتح و دوله القانون در مجلس این کشور را به آتش کشیدند.

این حوادث تلفاتی نداشته و نیروهای دفاع مدنی می کوشند آتش‌سوزی را مهار کنند.

گفتنی است موج دوم تظاهرات ضد دولتی در مناطق مختلف عراق از ۲۵ اکتبر آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

عراقی‌ها از یکم اکتبر گذشته نیز به مدت یک هفته در اعتراض به فساد، بیکاری و کمبود خدمات عمومی در بغداد و شهرهای جنوبی این کشور تظاهرات کردند.

نیروهای امنیتی عراق در برخورد با معترضان از گلوله‌های جنگی و گاز اشک‌آور استفاده کردند. تاکنون در این تظاهرات بیش از ۲۶۰ نفر کشته و هزاران نفر دیگر زخمی شده اند.