نادران ول‌کن بذرپاش نیست ؛ نادران: گواهی کار بذرپاش در یک مؤسسه پژوهشی جعلی بود / برای ریاست بذرپاش آیین‌نامه را تغییر دادند / اگر نتیجه نگیرم مستندات را برای رهبری می‌فرستم

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، الیاس نادران، نماینده تهران، گفته است کسی که برای مهرداد بذرپاش، رئیس دیوان محاسبات، سند گواهی کار در یک موسسه پژوهشی آورده بود به جعلی بودن آن سند اعتراف کرد.

الیاس نادران نماینده تهران به شدت از مهرداد بذرپاش رییس دیوان محاسبات مجلس و برگزیدن‌اش برای این سمت انتقاد کرده و گفته کمیسیون اصل ۹۰، به اعتراض‌مان جواب نداده، به قوه قضا شکایت کردم و اگر نتیجه نگیرم مستندات را برای رهبری می‌فرستم. نادران تلویحا گفته که ول‌کن بذرپاش نیست.

 الیاس نادران که یکی از مخالفان اصلی ریاست مهرداد بذرپاش در دیوان محاسبات بود به ایسنا گفت: انتخاب رئیس دیوان محاسبات یک آیین‌نامه اجرایی دارد که کمیسیون بودجه پیشنهاد می‌دهد و کمیسیون آیین‌نامه آن را مصوب می‌کند. آقای بحرینی در کمیسیون تدوین این آیین‌نامه را تغییر دادند به اینکه باید ۲۰ سال سابقه مدیریتیداشته باشد نه فقط سابقه کار. ولی ایشان با توجه به سن و سال و دوره‌هایی که مدعی بود کار کرده، نتوانست ۲۰ سال سابقه کار را به مجلس ارائه کند؛ لذا سند گواهی کارش در آن موسسه پژوهشی را آورد که به نظرم پذیرفتنی نبود. بعدا کسی که نامه را امضا کرده بود در کمیسیون اصل ۹۰ اقرار کرد برگه جعلی است و البته گفت با حسن نیت این کار را کردیم. اما من خیلی این جور حسن‌نیت‌ها را نمی‌فهمم! جور کردن سابقه کار با سند جعلی حداقل برای من پذیرفتنی نیست.

نادران در ادامه گفت: جمعی از افراد به کمیسیون اصل ۹۰ شکایت کردند. آقای پژمان‌فر یک بار من را صدا کرد چون می‌دانست من پیگیرم و می‌خواست برایم توضیح دهد که چه اتفاقاتی افتاده است. کمیسیون اصل ۹۰ گفت ما تصمیم گرفته‌ایم جواب کتبی بدهیم، ما گفتیم جواب کتبی بدهید ما هم تکلیف خودمان را می‌فهمیم. یک ماه و نیم گذشت و گفتند جواب را شفاهی می‌دهیم اما شفاهی هم جواب ندادند تا امروز و من دلایل کمیسیون را برای پذیرش سه سال و نیم اول کار آقای بذرپاش که آن ۲۰ سال را تکمیل می‌کند، نمی‌دانم، چون آن موسسه که مدعی هستند، فارغ از جعلی بودن سند، در آن زمان وجود نداشته و بعدا از شورای گسترش وزارت علوم مجوز گرفته است. تا آن موقع اصلا همچین موسسه‌ای نبوده که او در آن مسئولیتی داشته باشد. ممکن است ما در یک محیط دانشگاهی تابلو بزنیم ولی تابلو وجاهت قانونی برای کسی نمی‌آورد و باید مراجع ذی‌صلاح آن را تأیید کنند که نکردند.

نادران گفته: بذرپاش «با توجه به سن‌و‌سال و دوره‌هایی که مدعی بود کار کرده، نتوانست ۲۰سال سابقه کار را [به‌عنوان‌ یکی‌از شرط‌های تصدی این پست]، مجلس ارائه کند؛ برای همین سند گواهی کارش در یک موسسه پژوهشی را آورد که به نظرم پذیرفتنی نبود.بعدا کسی که آن سند را امضا کرده بود در کمیسیون اصل ۹۰ اقرار کرد برگه جعلی است و البته گفت با حسن‌نیت این کار را کردیم. اما من خیلی این جور حسن‌نیت‌ها را نمی‌فهمم.

نادران تاکید کرده که جدای‌از جعلی بودن سند، اصلا آن موسسه در آن زمان وجود نداشته و بعدا از شورای گسترش وزارت علوم مجوز گرفته. اصلا موسسه‌ای نبوده که بذرپاش در آن مسوولیتی داشته باشد.

او هم چنین گفته : [در پاسخ‌به اعتراض‌های ما]، کمیسیون اصل ۹۰ گفت ما تصمیم گرفته‌ایم جواب کتبی بدهیم…یک ماه و نیم گذشت و گفتند جواب را شفاهی می‌دهیم اما شفاهی هم جواب ندادند

نادران می گوید » از قوه قضا پیگیر شدم و منتظرم آن‌ها فرصتی بدهند. مدارک را برای آن‌ها هم فرستادم. نمی‌دانم آنجا چه اتفاقی بیفتد.

نادران در پایان تاکید کرد : من حتی اگر از قوه قضاییه اقدام موثری نبینم، مدارک و مستندات را برای رهبری می‌فرستم که تعیین تکلیف کنند. این امر با حیثیت نظام مرتبط است. بحث فرد مطرح نیست.

✍️ دیدگاه شما 🙏