پیام اردوغان به مناسبت پانزدهم جولای شب کودتای خونین در ترکیه

پایگاه خبری / تحلیلی نگامرجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه از حساب توییتر خود پیامی در رابطه با کوتای نافرجام پانزدهم جولای به اشتراک گذاشت

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه از حساب توییتر خود پیامی در رابطه با کوتای نافرجام پانزدهم جولای به اشتراک گذاشت.

اردوغان در پیام خود به ویدئوی دو دقیقه و بیست ثانیه ایی که از سوی ریاست مرکز ارتباطات نهاد ریاست جمهوری در ارتباط با شب پانزدهم جولای تهیه شده، جای داده و چنین نوشت :  به دفاع و حراست از این سرزمین که با خون شهدای عزیزمان آبیاری شده و با یاد عزیز خود به سرزمینی شرافتمند و افتخار آمیز مبدل کردند، ادامه خواهیم داد. شب پانزدهم جولای را فراموش نکرده و هرگز اجازه نخواهم داد تا به فراموش سپرده شود.

از سوی دیگر فحرالدین آلتون رئیس مرکز ارتباطات نهاد ریاست جمهوری ترکیه فیلم کوتاهی که از سوی ریاست مرکز ارتباطات نهاد ریاست جمهوری برای یاد از شهدای شب پانزدهم جولای تهیه گردیده، به اشتراک گذاشت.

آلتون در پیام خود به همین مناسبت اعلام کرد : به آنها شکر گزاریم، به خاک افتادند ولی اجازه ندادند تا پرچم مان بر زمین بیافتد. آنها از دفاع از وطن باز نایستادند. شجاعت و دلاوری هر یک از آنها در حافظه های ما نقش بسته است. سلام بر آنهایی که این سرزمین را وطن کردند. منت گزار خاطرات شهدای عزیزمان هستیم.

در فیلم کوتاه به مناسبت شب پانزدهم جولای که از حکایات حقیقی آن شب تهیه شده ، خاطراتی از خانواده ها و اشیایی که شهدا از خود به یادگار گذاشته ، منعکس می شود.

در این میان وزارت دفاع ملی ترکیه از حساب خود در شبکه های اجتماعی پیامی به همراه فیلم کوتاه ریاست مرکز ارتباطات نهاد ریاست جمهوری که برای شهدا و معلولین پانزدهم جولای تهیه شده، انتشار داد.

در این پیام آمده است : به ملت اصیل ترکیه که کودتای منفور ۱۵ ام جولای سال ۲۰۱۶ سازمان تروریستی فتح الله گولن را نقش بر آب کرد، سلام و درود فرستاده و از تمامی شهدای غیر نظامی، پلیس و سرباز که در راه وطن جان فشانی کردند، با رحمت و شکر گزاری یاد کرده و از معلولین و جنگاوران قهرمان خود با سپاس یاد می کنیم.