چهار غیرنظامی دیگر در حمله رژیم اسد کشته شدند

پایگاه خبری / تحلیلی نگامبر اثر حملات رژیم اسد و روسیه به مناطق کاهش تنش در ادلب ۴ غیرنظامی دیگر جان خود را از دست دادند

بر اساس اعلام منابع نیروهای دفاع مدنی سوریه (کلاه‌ سفیدها) در ادامه حملات جنگنده‌های رژیم اسد و روسیه به مناطق کاهش تنش ادلب ۴ غیرنظامی از جمله سه کودک و یک زن جان باختند.

جنگنده‌های رژیم اسد و روسیه به شهرستان خان شیخون و به مناطق بدما و تفتناز و روستا های کفر بطیح٬ ناجیه و دیر الشرقی را بمباران کرده اند.

گفتنی است ادلب و حومه آن که در کنترل اپوزیسیون است، در نشست ۵-۴ مه سال ۲۰۱۷ در آستانه، پایتخت قزاقستان جزیی از مناطق کاهش تنش اعلام شد، اما حملات رژیم اسد و روسیه به این منطقه ادامه دارد.

حملات رژیم اسد و حامیان وی به‌رغم توافق سوچی که در ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۸ میان ترکیه و روسیه به امضا رسید، همچنان ادامه دارد. بر اثر این حملات تاکنون بیش از ۵۵۳ هزار نفر جان خود را از دست دادند.

مخالفان مسلح رژیم اسد نیز در تاریخ ۱۰ اکتبر ۲۰۱۸ طبق توافق‌نامه سوچی روند تحویل سلاح‌های سنگین خود در مناطق خلع سلاح را به پایان رساندند.

براساس اعلام منابع دفاع مدنی سوریه در اثر حملات رژیم اسد و حامیانش از ۲۶ آوریل تا ۲۳ ژوئن سال جاری ۴۸۷ غیرنظامی کشته و ۱۴۹۵ تن دیگر مجروح شده‌اند.