گفتگوی تلفنی اردوغان و پوتین در خصوص تلاشها برای تخریب روابط ترکیه و روسیه

پایگاه خبری / تحلیلی نگامرجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، اعلام داشت که نیروهای رژیم در منطقه ادلب سوریه، سعی دارند همکاری میان ترکیه و روسیه را تخریب کنند.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، اعلام داشت که نیروهای رژیم در منطقه ادلب سوریه، سعی دارند همکاری میان ترکیه و روسیه را تخریب کنند.

اردوغان و پوتین در ساعات عصر دیروز گفتگوی تلفنی انجام دادند.

فخرالدین آلتون رئیس بخش ارتباطات ریاست جمهوری، جزئیات مرتبط با دیدار اردوغان و پوتین را از حساب تویتتری اش منتشر نمود.

در این دیدار به غیر از روابط دو جانبه، تحولات اخیر در منطقه ادلب سوریه مورد بررسی قرارگرفته و اردوغان ابراز داشت، نقض آتش بس موجود در منطقه کاهش درگیری از سوی رژیم طی دو هفته اخیر، به بعدی نگران کننده رسیده است و با مورد هدف قرار دادن غیرنظامیان و تخریب مدارس و بیمارستانها نمیتوان به فعالیتهای مبارزه با ترور، ادامه داد.

رجب طیب اردوغان با اشاره به اینکه هدف رژیم، تخریب روابط ترکیه و روسیه در ادلب میباشد و سعی دارد به هدفهای مذاکرات آستانه ضرر وارد کند، اعلام داشت که افزایش تنش در ادلب، ریسک تخریب روند سیاسی و تاسیس کمیته قانون اساسی را به همراه خواهد داشت.

در این دیدار که هر دو رهبر وابستگی به توافقنامه سوچی را تایید کردند، اردوغان اعلام داشت که تاکنون در اجرای توافقنامه سوچی، بسیار موفق بوده اند و حملاتی که در این راستا وارد میشود، اهداف مشترک را متضرر میکند.

در پایان اردوغان رئیس جمهور ترکیه با اشاره به بحران حکومتی در بوسنی هرزگوین، ابراز داشت که معتقدم افزایش همکاری میانسازمانهای بین المللی در منطقه، از لزومات برقراری صلح و ثبات میباشد.